Українські та іноземні фермери заснували АСОЦІАЦІЮ АГРАРІЇВ УКРАЇНИ

Аграрії зі усієї України, як українські так і ті, чий бізнес пов’язаний із іноземними інвестиціями,  об’єднались і 27 листопада 2019 року заснували АСОЦІАЦІЮ АГРАРІЇВ УКРАЇНИ (ААУ). Тим самим об’єднані аграрії заявили, що вони, насамперед, є саме українські аграрії, що працюють тут, в Україні, на благо і економіку нашої країни, так само і щодо своєї рішучості у боротьбі як за право існування, так і можливість подальшого розвитку!

ААУ буде просувати основні цінності свободи, демократії, рівності, законності та вільного ринку. Ці цінності є основними, завдяки яким Україна має шанс стати процвітаючою країною і ми віримо, що саме так і станеться.

Ми віримо у приналежність України до заможної європейської родини і що ми незабаром побачимо її повноцінним членом ЄС. І той факт, що в Україні зможе розвиватися бізнес, як з українським, так із іноземним капіталом, буде найкращім доказом позитивних змін і орієнтації України на західні цінності.

Україна значно просунулася на шляху до сучасної західної економіки, коли вже у першому читанні депутати Верховної Ради проголосували за варіант, який дозволить купувати землю не тільки власним громадянам і українським компаніям, а й компаніям із іноземним капіталом, які працюють в Україні тривалий час. Навіть при наявних у законопроекті обмеженнях для таких іноземних компаній, вони дозволять запобігти спекуляціям, ринок буде запущений, а разом із ним і зростання української економіки. Ринок землі працюватиме так само ефективно, як вже успішно працюють ринки продуктів харчування, автомобілів, житла чи послуг, тощо.

Сьогодні, нажаль, ми бачимо, як цей прогресивний підхід намагаються знищити групи популістів, яким не потрібна сучасна, демократична і процвітаюча Україна. Вони розділяють фермерів і суспільство лише задля своїх інтересів і політичних амбіцій. Сама відома з них – Всеукраїнська Аграрна Рада (ВАР). За підтримки деяких олігархів, ВАР є найбільш активною інституцією в цьому плані – вони інструктують фермерів, власних членів, скільки саме техніки і людей направляти у Київ для організації протестів проти уряду, вільного ринку і економіки.

Ми віримо, що український уряд, разом із більшістю у парламенті, підтримуватимуть цінності ліберальної демократії, маючи за мету майбутнє процвітання України. Вони забезпечать справедливий та виважений підхід щодо усіх існуючих учасників майбутнього реформованого ринку землі. Але ж для цього усі прогресивні сили мають об’єднатися навколо ідеї реформування і рівних можливостей для розвитку аграрного сектору, навколо ідеї формування сприятливого бізнес середовища для підвищення національного добробуту та економічного росту, задля впевненого руху України до кращих європейських стандартів життя і унеможливлення відкату назад, у бік занепаду і стагнації.

Питання ринку землі та спроба «закрити» Україну для Європи – не єдині проблеми, що нас хвилюють. Усі аграрії, які працюють в Україні, стикаються із рейдерством, відсутністю верховенства Закону та бюрократією. Діяльність ААУ також буде зосереджена на вирішенні цих проблем.

Необхідність зосередження власних зусиль задля відстоювання сучасних принципів в українському сільському господарстві яскраво демонструє той факт, що наша асоціація, вже на старті, представлена членами з українськими, європейськими і американськими інвестиціями, які спільно обробляють 0,5 млн. гектар землі.

Наша асоціація має завдання об’єднати усіх українських аграріїв, як із власним, так і з іноземним капіталом, які поважають проєвропейський вибір України, демократичні цінності та принципи вільної ринкової економіки.

Ми хочемо бути провідником і надавати якісний і об’єктивний зворотній зв’язок іноземному інвестиційному і бізнес середовищу щодо реальних кроків у напрямку захисту іноземних інвестицій в Україні.

Діяльність АСОЦІАЦІЇ АГРАРІЇВ УКРАЇНИ буде полягати у законному, «білому» лобізмі інтересів наших членів і партнерів перед державними і правоохоронними інституціями, у захисті їх прав і власності через прямий і конструктивний діалог із громадськістю, політиками та владою задля створення сприятливого і конкурентного середовища для аграрного бізнесу.