#ВідкритаіЗаможнаУкраїна

АСОЦІАЦІЯ АГРАРІЇВ УКРАЇНИ починає кампанію #ВідкритаіЗаможнаУкраїна

Відкритий ринок землі – це добробут для України і її громадян.

Кампанія #ВідкритаіЗаможнаУкраїна має за мету показати, що відкритий ринок землі вигідний для всіх чесних гравців – для фермерів, для власників земельних ділянок, для держави. У фермера з’явиться можливість придбати землю, на якій він працює, власники земельних ділянок отримають достойну і справедливу ціну, а держава отримає відповідні чесні податки.

Наша позитивна кампанія – це реакція на негативну кампанію Всеукраїнської Аграрної Ради (ВАР) під назвою #НіПродажуЗемліІноземцям, що фінансується деякими українськими олігархами, які намагаються виключити з ринку своїх конкурентів, чесно працюючих на землі, на користь спонсорів цієї кампанії. Вони ділять фермерів за ознакою їх національності, а ніяк не якості і результатів праці, замість того, щоб намагатися покращити загальний досвід і досягнення українського сільського господарства.

Звісно, ми поважаємо право кожного вільно висловлюватись і формувати громадську думку. Але в межах вищезгаданої кампанії, ініційованої ВАР, питання і факти навмисно приховуються від громади або перекручуються навпаки.

Наприклад, підхід, який активно просуває ВАР і за яким передбачена цілковита заборона на продаж землі для іноземців, призведе до створення системи нерівностей – з’являться пайщики «першого та другого гатунку», так само станеться і з фермерами. В результаті «другорядні» пайщики будуть позбавлені можливості співпрацювати із своїми найбільш природними партнерами – фермерами і компаніями з іноземними інвестиціями, які вже обробляють їх землю. Кому, окрім поточних орендарів, потрібна невідома земля, ділянки, які будуть розкидані по різних кутках окремих масивів? Відповідь очевидна – тільки тим, хто не планує займатись обробкою землі і чесним господарюванням.
Таке штучне обмеження суб’єктної конкуренції серед покупців призведе до неминучого зниження ціни для таких пайовиків. Буде створений деформований ринок, за яким меншість (олігархи і рейдери) буде переможцем і, навпаки, більшість (пайовики, агрокомпанії і Україна загалом) лише програє. І в решті решт, в результаті такого підходу процес зміцнення зав’язків України із країнами ЄС буде під великим питанням.

Можна привести ще багато інших аргументів проти закликів ВАР, які сьогодні підтримують деякі олігархи . Саме на таких аргументах ААУ планує зосередитись задля наповнення дискусії об’єктивним поглядом.

На противагу намірам і баченням BAP, ми в АСОЦІАЦІЇ АГРАРІЇВ УКРАЇНИ впевнені, що наша країна є частиною Європи і одного дня ми побачимо її у рядах Євросоюзу, квітучою і успішною.

У цієї нашої впевненості є своя передісторія – Україна вже робила помилки, коли обрала один шлях із Росією, внаслідок чого рівень життя і добробуту українців сьогодні у три рази нижчій, ніж у громадян інших країн із колишнього радянського блоку, які вибрали шлях до ЄС. Примітним є приклад Чеської Республіки, яка сьогодні є відкритою для іноземних інвестицій, де кожен, включно із громадянами України, може вільно купити сільськогосподарську землю. У Чехії також був перехідний період, протягом якого існувало обмеження на продаж землі іноземцям, але, що важливо, Чеська Республіка з самого початку визнала підхід, за яким, в разі, коли іноземний інвестор засновує юридичну особу в Чехії, така організація вважається чеською, вона підпадає під дію законів Чехії, вона дає роботу місцевим мешканцям і сплачує відповідні податки. Таким чином зовнішні інвестори могли купувати землю з самого початку через місцеву, чеську юридичну особу. Такий підхід сприяв розвитку аграрного сектору і добробуту всіх його учасників – і країни, і агрокомпаній, і власників землі, які вільні залишити власну землю собі або вигідно її продати, оскільки вартість землі лише збільшується.

Це яскраво демонструє, що свобода, рівність, верховенство права та вільний ринок – це шлях до добробуту нації. І навпаки, заборони і обмеження – шлях до бідності, панування олгархату і привілейованих угрупувань, які одноособово використовуватимуть всі привелегії.

Ми твердо віримо, що все в Україні скупити неможливо, особливо неможливо придбати мислення громадян. Саме тому запускаючи освічену і зрозумілу кампанію #ВідкритаіЗаможнаУкраїна , ми впевнені, що цього разу Україна обере для себе вірний шлях і по-справжньому розквітне наприкінці цієї подорожі.

У подальшому спілкуванні в рамках нашої кампанії ми спробуємо пояснити, що «страшилки» на кшталт «землю повивозять» не мають під собою ніякого підґрунтя. Українська земля знаходиться в Україні і тут і залишиться і єдине професійне питання полягає в тому, чи буде вона оброблятися належним чином, чи буде при цьому зберігатись і підвищуватись її якість. А також, чи будуть всі гравці, особливо рейдери, сплачувати податки належним чином. І тут ми наважимось стверджувати, що саме компанії з іноземними інвестиціями сплачують більш високі податки і причиною тут є прозорість ведення бізнесу.

Українські аграрії, чий бізнес пов’язаний з іноземними інвестиціями, зовсім не намагаються захопити ту землю, яку обробляють їхні колеги – українські фермери. Вони просто хочуть, як і всі інші порядні фермери, мати можливість придбати виключно ту частину землі, на якій вони господарюють. Звісно, якщо власники земельних ділянок запропонують їм цю землю. Якщо такої можливості не буде, то серед потенційних покупців у цих землевласників буде лише обмежена група рейдерів і спекулянтів.

Приєднуємось до #ВідкритаіЗаможнаУкраїна !