ААУ підтримує Зеленського та пропонує ввести публічні податкові рахунки для підприємств

АСОЦІАЦІЯ АГРАРІЇВ УКРАЇНИ (ААУ) підтримує Президента Зеленського та вірить в щирість його бажання в боротьбі за процвітання України і залучення інвестицій, коли він заявив на 50-му форумі в Давосі, на одній із своїх зустрічей: «Ми дійсно хочемо боротися за кожного інвестора, особливо за інвесторів, які знаходяться в Україні на постійній основі. Ми готові допомагати чим можемо. Ми хочемо збільшення інвестицій і готуємо нові програми».

Ми повністю згодні, що на шляху до залучення нових інвесторів дуже важливо не забувати про вже існуючих. Сьогодні Україні набагато дешевше підтримати існуючого інвестора, адже його не потрібно переконувати, для нього не потрібно створювати окремі майданчики і відряджати команди професійних «зазивачів», бо він вже тут! Все, що сьогодні потрібно, це, нарешті, втілити модель, при якій владні слова не розходилися б із справами.

Все, що потрібно інвестору, який вже довгий час працює в Україні, це прогнозовані, прозорі і чесні правила ведення бізнесу на кілька років вперед. Іноземному бізнесу не потрібно створювати якихось особливих умов, які б ставили його у привілейоване становище по відношенню до місцевого бізнесу. Все це було б ознакою нечесної конкуренції, а умови повинні бути однаковими для всіх. Ні в якому разі не можна породжувати дискримінацію, тобто те, що ми сьогодні фактично спостерігаємо і що є бажаним для деяких олігархів і привілейованих бізнес груп у їхньому прагненні усунути іноземних інвесторів від доступу до землі. Земля є для всіх аграріїв основним засобом виробництва та об’єктом для інвестування задля запровадження нової моделі землеробства, переробки, зрошення тощо, все, що дозволило б створювати додану вартість, або ж підвищувати ефективність.

Сьогодні на прикладі земельної реформи наші майбутні інвестори дуже уважно спостерігають за досвідом «сьогоднішніх» інвесторів, які вже працюють в Україні, бо саме вони і їх досвід є нашим найкращим PRом на міжнародній інвестиційній арені, як позитивним, так і негативним. Тому будь-яка новина про кроки з боку влади дуже швидко поширюється і охоплює всіх інвесторів. Звісно, мова йде про довгострокових і системних інвесторів, які і є справжньою метою з точки зору довгострокового розвитку України.

На шляху до побудови прозорої та сильної економіки, ми можемо запропонувати на розгляд Президентові досвід Естонії в частині прозорості оподаткування її компаній – там кожна компанія автоматично і досить легко публікує інформацію щодо сплачених податків в реєстрі підприємств. Такий підхід став би сьогодні у нагоді Україні, оскільки дозволить збільшити податкові надходження, створити більш справедливе і прозоре ринкове середовище, яке б стало бажаним для кожного інвестора.

Це допомогло б фермерам та аграрним компаніям вести прозору податкову історію і розрахунки, що дозволило б скористатись більш доступними та дешевими банківськими кредитами для фінансування майбутньої купівлі землі. В таких прозорих умовах відсотки по кредитах автоматично знизяться через зменшення кредитного ризику.

Місцеві громади також стануть почувати себе значно краще і впевненіше, оскільки соціальна відповідальність має велике значення, а місцеві громади є великими бенефіціарами сільського господарства. Вони отримують значну частину податків від «своїх» сільськогосподарських компаній. Прозорі податкові реєстри призведуть до зростання доходів місцевих громад, оскільки компанії пишатимуться своїм вкладом у їхній розвиток.

Трансакційні витрати загальної економіки знизяться, тому що всі сторони (пайщіки, фермери, банки, постачальники, товаровиробники) матимуть надійне джерело публічної і достовірної інформації. Такі заходи призведуть до ослаблення пріоритетів зацікавлених приватних інтересів і посилять згуртованість і добробут всієї України. Це допоможе чесним підприємцям платникам податків, стати ще більш відповідальними, значущими і потрібними для українського суспільства.

 

Додаток – приклад прозорого податкового рахунку естонської компанії